ברית מילה כמעט ללא כאב

האם יש כזה דבר ברית ללא כאב

אין כזה דבר ברית ללא כאב. פשוט אין. גם אם עושים הרדמה או אלחוש (דבר שממש לא מומלץ מוזמנים לקרוא כאן) הזריקות כואבות מאוד (אפילו יותר מהברית עצמה) וגם ההתאוששות מכאיבה לתינוק מאוד, והכאב נשאר מספר ימים (כידוע לכל מבוגר שעבר זריקת הרדמה).

אבל יש כזה דבר ברית מילה שכמעט לא כואב לתינוק.

נו אז איך עושים את זה ברית כמעט ללא כאב

יש מספר שיטות לביצוע ברית מילה, ישנן מכאיבות יותר וישנן מכאיבות פחות. והאמת צריכה להאמר, הדבר העיקרי שצריך לשים עליו לב – הוא מיומנות וזריזות המוהל, כי זה הדבר שיכול לחסוך הכי הרבה צער מהתינוק.

במהלך השנים אימצתי לעצמי שיטה, שבה הברית מילה נעשית הכי מהר שאפשר עם כמה שפחות כאב. ואסביר באופן כללי.

חיטוי ותפישה

אני מתחיל בחיטוי האבר. לאחר מכן תפישת העור הכנסת מגן וחיתוך. בברית רגילה אני משתמש אך ורק במגן וסכין (מי שמעניין אותו מה הם כלי המילה מוזמן לראות).

יש הרבה מוהלים שמשתמשים במחט הפרדה, וכן במוסקיטו (המוסטט) ובעוד כל מיני כלים שסתם מכאיבים לתינוק. אפשר וראוי לעשות את הברית בלעדיהם ע”י תפיסת העור בצורה הנכונה – וכך נמנע צער מהתינוק.

חיתוך פריעה ומציצה

אחרי החיתוך אני מבצע פריעה, ומציצה (אני נוהג לשאול את ההורים לפני אם הם מעדיפים שאשתמש בשפורפרת).

חבישה ראשונה

מיד לאחר המציצה אני מניח חבישה ראשונה – וכאן נגמר הבכי. בחבישה הראשונה אני מרסס חומר מאלחש (תכשירים על בסיס לידוקאין) כדי שהתינוק כבר לא ירגיש כאב מכאן והאלה. וזאת בנוסף לאבקה מיוחדת שמרגיעה את התינוק מונעת זיהומים, עוזרת בעצירת הדימום וגורמת לריפוי מהיר.

בנוסף לזה אני מניח מוצץ מיוחד (מפד גזה לא ארוגה) בפי התינוק, שטבול במי סוכר (סוכרוז), דבר שמרגיע מאוד את התינוק.

יש אפשרות לתת לתינוק גם נובימול לפני הברית – מניסיון, אין צורך. 10 שניות יעברו והתינוק כבר לא יבכה בעזרת השם.

חבישה שניה

את החבישה הנ”ל אני מוריד לאחר 5-10 דקות, ולאחריה אני מניח עוד חבישה. בחבישה השניה אני עושה מספר דברים, תחילה אני חובש חלק מהאבר בתחבושת שנקראת סורג’יסל (זו תחבושת המוסטטית שנמסה לבד. משתמשים בה בניתוחים כירורגים פולשניים בחדרי ניתוח.

תחבושת זו דוחה זיהומים ע”י יוני כסף שמעורבים בה), תחבושת זו מונעת הרבה צרות אפשריות לתינוק (כמו דימום, הידבקויות, נפילת תחבושת, כאבים בהורדת התחבושת, תזוזות, וכו’). וכך גם תהליך הריפוי מהיר יותר. ומעל הסורג’יסל אני שם עוד מהאבקה הנ”ל ועוד פד בד לא ארוג למניעת תזוזות בעור ולמניעת דימום.

לשאלות התייעצות ולכל דבר אחר – מוזמנים (בשמחה!) ליצור קשר ב-


עוד מאמרים: